شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات تابلو فرش ریحان
آبان ۲۱, ۱۳۹۶
شستشوی تابلو فرش - شستشوی فرش -
شستشوی تابلو فرش – باید ها و نباید ها
آبان ۲۲, ۱۳۹۷

بافت یا چاپ، مسئله این است!!!

تبدیل عکس به تابلو فرش با توجه به تنوع بافت و اضافه شدن مدل های مختلف چاپ کمی دردسر ساز شده تابلو فرش ریحان با توجه به تنوع تولید،بی غرض به معرفی انواع بافت ماشینی و چاپ روی فرش می پردازد .

  •       بافت کریستال ، تولید انحصاری از تابلو فرش ریحان

 بافت کریستال به وسیله ربات سفارشی سازی شده تولید میشود ، نقشه فرش توسط طراحان مجرب و مشابه فرش دستباف تهیه، کد بندی و توسط ربات بافته میشود تابلو فرش تولید شده نرم تر و نازک ترازبافت های ماشینی معمولی است .

       استفاده از نخ های مخصوص با رنگ مخصوص

 به دلیل اینکه با دستگاه بافت کریستال دستگاه تنها صورت چهره و لوگو و درکل تصاویر خاص بافته می شود رنگبندی متناسب با محصول تولیدی و مناسب تر خواهد بود ریشه های تابلو فرش ابریشمی و بافته شده هستند دقت بسیار بالای دستگاه و نقشه باعث میشود  ابعاد چهره حتی ۱ میلیمتر هم تغییر نداشته باشد.

  •      تابلو فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ، ۱۰۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه

تابلو فرش ماشینی در این ۳ مدل و البته مدل های پایین تر در حقیقت پرکننده ضایعات فرش های ۹ متری (۵/۲*۲۵/۳) هستند.دستگاه های بافندگی در عرض  ۳ و ۴ متر تولید محصول دارند و قسمت های خالی به بافت تابلو فرش اختصاص داده میشود.

در تابلو فرش ۱۲۰۰ شانه به ازای هر متر مربع ۱۴۴۰۰۰۰ گره استفاده میشود در تابلو فرش ۱۰۰۰ شانه یک میلیون گره بنابراین تابلو فرش ماشینی تولید شده در ۱۲۰۰ شانه تقریبا یک و نیم برابر گره دارد ، اما در تابلو فرش های ۱۰۰۰ شانه ۲ رنگ بیشتر از تابلو فرش ۱۲۰۰ شانه استفاده می شود

مسلما رنگ های استفاده شده در بافت ماشینی به واسطه حجم تولید انبوه فرش ماشینی زیر پایی ، برای تبدیل عکس به تابلو فرش مناسب نیست به زبان ساده رنگ بندی فرش  به صورت نمیخورد.

  •      چاپ عکس روی تابلو فرش های چاپی از دو قسمت بافت و چاپ تشکیل میشوند

در ابتدا فرش سفید بافته میشود سپس پشت و روی تابلو فرش ،  تصویر مورد نظر شما چاپ میشود و بعد از ریشه و دور دوزی ، تابلو فرش کامل میشود.

تابلو فرش های چاپی با توجه به نوع فرش سفیدی که درآن استفاده شده قیمت گذاری و رده بندی میشوند

در بهترین تابلو فرش های چاپی ریحان از فرش ها ی ۱۴۰۰  شانه کنار بافت فرش های ۹ متری استفاده میشود که بهترین کیفیت چاپ را خواهد داد استفاده از فرش های ۷۰۰ شانه یا ۵۰۰ شانه بافت دستگهاهای قدیمی قیمت خیلی کمتر و دوام و کیفیت کمتری را به همراه خواهد داشت

ریحان از رنگ های ثابت و با دوام برای چاپ استفاده میکند و کاملا قابل شستشو با آب می باشد.

دیدگاه ها بسته شده است